RodStudios_728x90 - 728|90|RodStudios_728x90|||bothwhale_728x90 - 728|90|whale_728x90|||bothhaursen2 - 728|90|haursen2||https://www.facebook.com/HaursensGuitarWorkshop/|bothsear bliss 728×90 - 728|90|sear bliss 728×90|||bothGreek Rebels Advert Feb 2018_728x90 - 728|90|Greek Rebels Advert Feb 2018_728x90||https://www.facebook.com/GreekRebels/|bothBob-Katsionis_728x90 - 728|90|Bob-Katsionis_728x90|||both
20000
110

Οι Neurosis, πρωτοπόροι της heavy μουσικής ανακοίνωσαν τις ημερομηνίες για την ευρωπαϊκή τους περιοδεία αυτό το καλοκαίρι, με support τους YOB, ημερομηνίες και λεπτομέρειες παρακάτω. Ο Mike Schiedt των YOB ανφέρει:

«Νιώθουμε μεγάλη τιμή που θα υποστηρίξουμε τους Neurosis στην Ευρώπη αυτό το καλοκαίρι, το είπαμε και θα το πούμε ξανά: συλλογικά, είναι το αγαπημένο μας συγκρότημα. Δεν μπορούμε να περιμένουμε για αυτές τις συναυλίες, να παίξουμε για τους ανθρώπους που είναι παρόντες και να παρακολουθήσουμε τους Neurosis κάθε βράδυ. Δε μπορεί να γίνει καλύτερο από αυτό».

NEUROSIS EUROPEAN TOUR WITH YOB IN SUPPORT:
Thu 11.07.2019 IT Rome Ostia Antica Roman Amphitheater
Fri 12.07.2019 IT Milan Carroponte
Sat 13.07.2019 BE Dour Dour Festival 
Sun 14.07.2019 CH Bern Dachstock 
Tue 16.07.2019 ES Barcelona Sala Apolo
Wed 17.07.2019 FR Biarritz Atabal 
Thu 18.07.2019 FR Paris Bataclan 
Fri 19.07.2019 UK Birmingham Supersonic (playing in a limited capacity venue)
Sat 20.07.2019 UK London O2 Forum Kentish Town *also with Godflesh in support
Mon 22.07.2019 SI Tolmin Metal Days (without YOB)
Tue 23.07.2019 AT Vienna Arena 
Wed 24.07.2019 HU Budapest Akvarium
Thu 25.07.2019 GER Berlin Festsaal Kreuzberg 
Fri 26.07.2019 PL Warsaw Progresja
Sat 27.07.2019 PL Gdansk B90 

Παρουσιάζοντας τη δυσαρέσκειά τους με το να συμβιβαστούν με οποιονδήποτε τρόπό από την αρχή, οι Neurosis αποκάλυψαν όυι θα γίνονταν κάτι που θα μετασχηματιστεί σε ήχο. Με τα προηγούμενα έντεκα άλμπουμ του καταλόγου τους και τις αξέχαστες ζωντανές εμφανίσεις τους, οι Neurosis έχουν προσκαλέσει τους ακροατές για να τους ενώσουν στο μονοπάτι της μουσικής τους. Πέρα από το αξιοσημείωτο, οι Neurosis έχουν γίνει αξέχαστοι. Για περισσότερα από 30 χρόνια, απόλαυσαν το απρόβλεπτο και αγκάλιασαν την άγνωστη δυνατότητα όπου η μουσική ήταν ικανή να τους πάει.

Κείμενο:Πέτρος Μυστικός

Θέλω να το μοιραστώ:

Leave a Reply

Your email address will not be published.